Filipinet goditen nga një tërmet i fortë, vdes një person - Bota Sot
Filipinet goditen nga një tërmet i fortë, vdes një person

Azia

Filipinet goditen nga një tërmet i fortë, vdes një person

Më: 29 tetor 2019 Në ora: 07:30
Foto

Një tërmet me magnitudë 6.6 goditi të martën Filipinet jugore, thanë gjeologët, duke lënë të vdekur një djalë duke ikur nga salla e shkollës, duke shkatërruar ndërtesa dhe duke plagosur shumë njerëz në një rajon që ende po tërhiqet nga një dridhje vdekjeprurëse, raporton AFP.

Vendasit e tmerruar ranë në rrugë pas tërmetit, i cili goditi ishullin e Mindanao ndërsa shkollat dhe zyrat u hapën për ditën.

Tronditja zgjati deri në një minutë në disa zona, duke dëmtuar shtëpi, ndërtesa shumëkatëshe dhe klasa në një rajon ku qindra janë zhvendosur ende nga një tërmet që vrau të paktën pesë persona në fillim të këtij muaji.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat