Nuk pagoi faturën, vetarani i luftës vritet me një grusht nga roja i lokalit

Azia

Nuk pagoi faturën, vetarani i luftës vritet me një grusht nga roja i lokalit

Më: 31 tetor 2019 Në ora: 19:11
Foto ilustrim

Një veteran luftë ka ka humbur jetën pasi u qëllua me grusht nga rojet e sigurisë në një lokal në Tajlandë.

Ish-drejtori i madh i ushtrisë, Mike Jones-Mathias, 55 vjeç, ishte në një udhëtim pune. Gjatë mbrëmjes ai doli me disa kolegë për darkë dhe përpara se të kthehej në hotel, ndaloi në një lokal i vetëm, ku edhe humbi jetën.

Ai godit për vdekje me një grusht nga roja i sigurisë, i cili nuk u dënua nga gjykata. Sipas dëshmisë së rojes, ish-ushtari refuzoi të paguante faturën.

Gruaja e viktimës kërkon drejtësi, pasi sipas saj, ai nuk do të diltë kurrë pa paguar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat