Shembet kupola e xhamisë në Turqi, një inxhinier mbetet brenda rrënojave - Bota Sot
Shembet kupola e xhamisë në Turqi, një inxhinier mbetet brenda rrënojave

Azia

Shembet kupola e xhamisë në Turqi, një inxhinier mbetet brenda rrënojave

Më: 16 nëntor 2019 Në ora: 10:02
Shembet kupola e xhamisë në Turqi

Kupola e një xhamie është shembur gjatë ndërtimit në Turqi, duke bllokuar një inxhinier nën rrënoja për plot 24 orë.

250 veta u angazhuan për të larguar materialet me shpresën për ta gjetur inxhinierin të gjallë, dhe kanë 24 orë që punojnë pa ndërprerje.

Objekti i kultit po ndërtohej në Sahinbej të Gaziantepit, në jug të vendit.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat