Protestuesit e Hong Kongut 'luftojnë' policinë me zjarr dhe shigjeta

Azia

Protestuesit e Hong Kongut 'luftojnë' policinë me zjarr dhe shigjeta

Më: 17 nëntor 2019 Në ora: 16:37
Foto

Një oficer policie në Hong Kong u godit në këmbë nga një shigjetë dhe protestuesit i vunë zjarr një derisa ata luftuan për të mbajtur policinë duke përdorur gaz lotsjellës dhe topa uji nga avancimi në kështjellën e tyre universitare, raporton AP.

Policia tha se shigjeta goditi një oficer ndërlidhës mediatik në viç dhe ai u dërgua në një spital. Fotografitë në faqen e Facebook të departamentit tregojnë shigjetën që ngjitet nga pjesa e pasme e këmbës së oficerit përmes pantallonave të tij.

Ndërsa policia e rebelimeve u zhvendos nga të gjitha anët, disa protestues u tërhoqën brenda Universitetit Politeknik të Hong Kongut ndërsa të tjerët vendosën zjarr në urat që të çonin drejt tij.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat