Deputetët japonezë testojnë helmetat kundër tërmeteve brenda parlamentit - Bota Sot
Deputetët japonezë testojnë helmetat kundër tërmeteve brenda parlamentit

Azia

Deputetët japonezë testojnë helmetat kundër tërmeteve brenda parlamentit

Më: 28 nëntor 2019 Në ora: 10:18
Pamje nga videoja

Deputetët e parlamentit të Japonisë i vunë helmetat në kokë si pjesë e një ushtrimi në përgatitje për tërmet në seancën.

Ky ushtrim ishte planifikuar dhe ishte i dyti që nga miratimi i kësaj mase mbrojtëse në parlamentin e Japonisë.

Ushtrimi dhe pajisjet ishin prezantuar në vitin 2017 në Parlamentin Japonez.

Tërmetet janë një fenomen i zakonshëm në Japoni për fat të keq.

Në vitin 2011 kishte goditur Japoninë një tërmet me

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat