Përshkallëzohen protestat në Indi për shkak të vrasjes së një gruaje

Azia

Përshkallëzohen protestat në Indi për shkak të vrasjes së një gruaje

Më: 2 dhjetor 2019 Në ora: 19:30
Foto ilustruese

Zemërimi ka vazhduar të rritet në Indi për përdhunimin e bandave dhe vrasjen e një gruaje 27-vjeçare, me protestuesit duke dalë në rrugë dhe politikanët duke bërë thirrje që shkelësit të “linçohen”,raporton The Guardian.

Demonstratat u përhapën në qytete përfshirë Delhi, Bengaluru dhe Kolkata dhe deputetët u fol në parlament pas zbulimit javën e kaluar të trupit të djegur të gruas në Hyderabad.

Katër burra tani në arrest policor dyshohet se kanë prishur gomat e automjeteve për të lënë atë të bllokuar, më pas iu afruan asaj duke u paraqitur për të ofruar ndihmë. Ata knaë pohuar se ajo u tërhoq në një zonë të braktisur buzë rrugës, ku u dhunua nga bandat, u asfiksua deri në vdekje dhe trupi i saj u qetësua dhe u hodh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat