Gjashtë të vdekur në Afganistan pas sulmit me armë në një automjet - Bota Sot
Gjashtë të vdekur në Afganistan pas sulmit me armë në një automjet

Azia

Gjashtë të vdekur në Afganistan pas sulmit me armë në një automjet

Më: 4 dhjetor 2019 Në ora: 09:38
Foto ilustrim

Gjashtë njerëz përfshirë kryetarin e një OJQ-ve japoneze u vranë të mërkurën pasi njerëz të armatosur të panjohur sulmuan automjetin e tyre në Jalalabad, kryeqyteti i provincës lindore Nangarhar të Afganistanit, thanë zyrtarët, raporton Reuters.

Sulmuesit u larguan nga vendi i ngjarjes dhe asnjë grup nuk ka marrë ende përgjegjësi, tha Sohrab Qaderi, një anëtar i këshillit provincial në Nangarhar.

Dr Tetsu Nakamura, kreu i Shërbimeve Mjekësore të Japonisë për Paqen, ishte i përfshirë në punën e rindërtimit në ujitje dhe bujqësi në vend, shtoi ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat