Zjarri shkatërrues që kaploi fabrikën në kryeqytetin Indian vret të paktën 43 persona - Bota Sot
Zjarri shkatërrues që kaploi fabrikën në kryeqytetin Indian vret të paktën 43 persona

Azia

Zjarri shkatërrues që kaploi fabrikën në kryeqytetin Indian vret të paktën 43 persona

Më: 8 dhjetor 2019 Në ora: 16:56
Foto

Një zjarr që besohet të jetë shkaktuar nga një qark elektrik i shkurtër përfshiu një ndërtesë në kryeqytetin e Indisë të dielën, duke vrarë të paktën 43 njerëz, raporton AP.

Zjarri në lagjen Karol Bagh të Nju Delhi-së, një luftë rrugicash të ngushta me tela elektrikë të helikopterëve të mbështjellë, ishte zjarri i dytë i madh atje këtë vit. Në shkurt, 17 njerëz u vranë në një flakë që filloi në kuzhinën e paligjshme të çatisë së një ndërtese gjashtë katëshe.

Karol Bagh përmban tregun më të madh të qytetit me shumicë për mallrat shtëpiake, të njohur si Sadar Pazari. Ndërtesat e plakjes së zonës janë të grumbulluara me apartamente, dyqane, depozita dhe njësi prodhuese.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat