Shokuese/ Infermierja vjedh beben për t’ia dhuruar tezes pa fëmijë - Bota Sot
Shokuese/ Infermierja vjedh beben për t’ia dhuruar tezes pa fëmijë

Azia

Shokuese/ Infermierja vjedh beben për t’ia dhuruar tezes pa fëmijë

Më: 9 dhjetor 2019 Në ora: 17:56
Ilustrim

Një infermiere në Pakistan është arrestuar pasi dyshohet se ka vjedhur një fëmijë për t’i dhënë tezes së saj pa fëmijë.

Vajza e vogël u mor menjëherë pas lindjes nga një spital në Balochistan, në jug-perëndim të vendit.

Por familja fillimisht nuk ishte në dijeni të zhdukjes së saj pasi askush nuk zbuloi që nëna e saj kishte lindur binjakë.

Ata e mësuan të vërtetën kur nëna e vajzës rifitoi vetëdijen dhe e pyeti ku ishte "vajza tjetër", tha kunati i saj për BBC.

Abdul Hamid e kishte çuar Jamamila Bibin që të lindte foshnjet në spitalin në Loralai, rreth 60 km në jug-perëndim të fshatit të tyre, njoftoi policia.

Pas lindjes, familjes së Jamila Bibit iu dorëzua një vajzë e vogël dhe i tha që ta merrte pacienten në shtëpi, pasi ajo po bëhej mirë.

Sidoqoftë, Jamila Bibi mbeti në një gjendje gjysmë të ndërgjegjshme për dy ditët e ardhshme. Gjatë kësaj kohe, binjaku që kishte marrë me vete në shtëpi ndërroi jetë.

Dhe pastaj, pasi mori veten, nëna e re zbuloi diçka që e tronditi familjen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat