Shembet ura, vdesin 7 adoleshentë, 3 rezultojnë të zhdukur

Azia

Shembet ura, vdesin 7 adoleshentë, 3 rezultojnë të zhdukur

Më: 20 janar 2020 Në ora: 08:02
Pamje nga vendi i ngjarjes

Shtatë persona humbën jetën dhe 3 të tjerë rezultojnë të zhdukur, pasi një urë në ishullin indonezian Sumatra u shemb.

Në momentin e shembjes rreth 30 persona ishin në urë, të gjithë nxënës shkolle.

Niveli i ujit në lumin poshtë urës ishte më i lartë se zakonisht dhe me rryma të forta.

Disa studentë që ranë në ujë u shpëtuan, ndërsa një ekip kërkimi dhe shpëtimi pastroi një rreze prej 20 kilometrash për të gjetur viktimat e zhdukur, të gjithë adoleshentët.

Në Indonezi ka nisur sezoni i shirave, por një nga shkaqe mendohet se është cilësia e dobët e ndërtimeve.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat