Presidenti kinez mbledh qeverinë: Jemi përballë një gjendje të jashtëzakonshme - Bota Sot
Presidenti kinez mbledh qeverinë: Jemi përballë një gjendje të jashtëzakonshme

Azia

Presidenti kinez mbledh qeverinë: Jemi përballë një gjendje të jashtëzakonshme

Më: 25 janar 2020 Në ora: 15:19
Foto ilustrim

Presidentit kinez Xi Jinping ka thënë se vendi po përballet me një situatë të vështirë. Virusi po përhapet me shpejtësi.

Kjo është deklarata e Presidentit kinez Xi Jinping gjatë një mbledhje qeveritare.

Ai paralajmëroi se vendi po përballet me një situatë të jashtëzakonshme.

Koronavirusi është shkaktare e të paktën 41 viktimave ndërkohë që raportohet se mbi 1300 të tjerë janë të infektuar.

Në të gjitha fluturimet hyrëse dhe dalëse drejt Kinës janë shtuar masa të rrepta sigurie për të parandaluar përhapjen e mëtejshme të sëmundjes.

Madje nga dita e nesërme do të pezullohet qarkullimi rrugor në qendër të qytetit Wuhan.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat