Avioni iranian bën ulje emergjente në aeroportin e Teheranit - Bota Sot
Avioni iranian bën ulje emergjente në aeroportin e Teheranit

Azia

Avioni iranian bën ulje emergjente në aeroportin e Teheranit

Më: 26 janar 2020 Në ora: 10:31
Avioni iranian

Një aeroplan iranian është detyruar të bëj ulje emergjente në një aeroport të Teheranit, ka njoftuar këtë të shtunë agjencia e lajmeve Mehr.

Avioni, i cili sapo ishte nisur nga Teherani për në Stamboll, u detyrua të kthehej për shkak të një problemi teknik dhe kreu ulje emergjente në aeroportin e Mehrabad, por raportohet se nuk ka pasur asnjë lloj dëmi për pasagjerët apo ekuipazhin e avionit.

Nuk jepen detaje shtesë rreth problemit teknik që ka hasur aeroplani, i cili i përkiste kompanisë “Iran Airtour”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat