Lind gruaja e infektuar nga koronavirusi: Mjekët me rroba mbrojtëse - Bota Sot
Lind gruaja e infektuar nga koronavirusi: Mjekët me rroba mbrojtëse

Azia

Lind gruaja e infektuar nga koronavirusi: Mjekët me rroba mbrojtëse

Më: 27 janar 2020 Në ora: 19:22
Pamje nga video

Mediat shtetërore kineze kanë publikuar pamjet nga një spital në provincën Hubei që raportojnë lindjen e një gruaje kineze, 28-vjeç, që dyshohet se ishte e infektuar me koronavirus.

Siç tregon video, foshnja është marrë për testime të mëtejshme pas lindjes.

Videoja tregon katër mjekë me kostume mbrojtëse, dhe është pothuajse e sigurt që gruaja është infektuar me koronavirus që filloi të përhapet nga qyteti i Wuhan.

Koronavirusi deri më tani ka vrarë zyrtarisht 81 njerëz dhe ka infektuar mijëra të tjerë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat