Kinë: Përfundon ndërtimi i spitalit që u nis para 48 orësh - Bota Sot
Kinë: Përfundon ndërtimi i spitalit që u nis para 48 orësh

Azia

Kinë: Përfundon ndërtimi i spitalit që u nis para 48 orësh

Më: 28 janar 2020 Në ora: 18:58
Ndërtimi i spitalit

Është hapur sot në Kinë spitali i veçantë për trajtimin e pacientëve me koronavirus. Stafe punëtorësh nga kompani të ndryshme dhe vullnetarë nga Vuhani, kanë punuar vullnetarisht për ndërtimin e këtij spitali, që është përfunduar brenda 48 orësh, shkruan dailymail.

Spitali do t’i ketë 1,000 shtretër.

Dailymail shkruan se me të përfunduar ndërtimi i spitalit, pacientët kanë nisur të akomodohen menjëherë.

Image
Ndërtimi i spitalit

Çfarë të thuhet?

E jashtëzakonshme.

Image
Ndërtimi i spitalit
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat