Edhe pse nuk kishte udhëtuar jashtë vendit, vdes një person nga coronavirusi në Tajvan - Bota Sot
Edhe pse nuk kishte udhëtuar jashtë vendit, vdes një person nga coronavirusi në Tajvan

Azia

Edhe pse nuk kishte udhëtuar jashtë vendit, vdes një person nga coronavirusi në Tajvan

Më: 16 shkurt 2020 Në ora: 22:07
Foto ilustrim

Një burrë nga Tajvani në mesin e viteve ’60-ta  i cili testoi pozitiv me coronavirus ka vdekur, njoftoi Ministria e Shëndetit tajvanez të dielën në mëngjes. 

Njeriu i ndjerë, i cili kishte një histori të hepatitit B dhe diabetit dhe nuk ka histori udhëtimi jashtë vendit, është personi i parë në Tajvan që vdiq nga shpërthimi i coronavirusit që shpërtheu në Wuhan, tha ministria në një deklaratë.

Një rast tjetër i virusit u konfirmua gjithashtu në Tajvan të dielën, tha ministria e shëndetësisë.

Burri në të 50-tat e tij, ka rritur numrin e të infektuarve në ishull në 20.

Coronavirus ka infektuar më shumë se 69,000 njerëz në nivel global, kryesisht në Kinë. Ndërsa numri i të vdekurve është 1.669, përfshirë katër persona jashtë territorit të Kinës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat