Kërkohet dorëheqja e zyrtares që tha se gratë mund të mbesin shtatzënë duke bërë not në një pishinë me burrat

Azia

Kërkohet dorëheqja e zyrtares që tha se gratë mund të mbesin shtatzënë duke bërë not në një pishinë me burrat

Më: 25 shkurt 2020 Në ora: 20:10
Ilustrim

Një zyrtare për mbrojtjen e fëmijëve në Indonezi po përballet me thirrje për të dhënë dorëheqjen pasi ajo raportohet se pretendoi se gratë mund të mbeteshin shtatzënë nga noti në të njëjtën pishinë me burrat me “një lloj sperme veçanërisht të fortë”.

Sitti Hikmawatty, Komisionerja e Komisionit për Mbrojtjen e Fëmijëve në Indonezi (KPAI) për shëndetin, narkotikët dhe substancat, bëri kërkesë gjatë një interviste me sitin vendor të lajmeve Tribun Jakarta javën e kaluar.

Ajo tha: «Ekziston një lloj sperme veçanërisht i fortë i mashkullit që mund të shkaktojë shtatzëni në një pishinë. Edhe pa depërtim, burrat mund të eksitohen seksualisht [nga gratë në pishinë] dhe ejakulojnë, duke shkaktuar kështu një shtatzëni.

“Nëse gratë janë në një fazë ku janë aktive seksuale, [një shtatzëni e tillë] mund të ndodhë. Askush nuk e di me siguri se si reagojnë burrat para syve të grave në një pishinë, “shtoi ajo.

Ajo tha gjithashtu: “Uji në pishinat përmban klor dhe kimikate të tjera. Sperma nuk mund të mbijetojë në këto kushte.

Sipas Jakarta Post, ekzekutivi i Shoqatës së Mjekëve Indonezianë (IDI) Nazar tha se do të ishte “e pamundur” për gratë që të impregnohen në një pishinë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat