Në Indi njerëzit po izolohen në pemë për t’i mbajtur familjet e tyre të sigurta nga koronavirusi - Bota Sot
Në Indi njerëzit po izolohen në pemë për t’i mbajtur familjet e tyre të sigurta nga koronavirusi

Azia

Në Indi njerëzit po izolohen në pemë për t’i mbajtur familjet e tyre të sigurta nga koronavirusi

Më: 1 prill 2020 Në ora: 09:52
Foto nga vendi i ngjarjes

Në Indi njerëzit po detyrohen të izolohen në pemë për të shmangur rrezikimin e familjeve të tyre.

Pamjet tregojnë tabela prej druri që krijojnë platforma të ngjeshura në pemë, ku fshatarët me sa duket flenë, transmeton lajmi.net.

Në këtë kohë është e panjohur nëse ata po përjetojnë simptoma të koronavirusit, por duket se ka gjasa që atyre t’u jepen gjatësitë ekstreme që do të shkojnë në mënyrë që të izolohen dhe mbrojnë të dashurit e tyre.

India ka qenë në mbyllje totale, me njerëz të ndaluar të largohen nga shtëpitë e tyre, që nga e marta e kaluar, kur kryeministri Modi njoftoi masat me njoftim më pak se katër orë.

Ai është përballur me kritika të ashpra për mungesën e përgatitjes dhe mbështetjes në dispozicion, për të cilën ai është detyruar të kërkojë falje për të.

Si rezultat i bllokimit, shumë prej 1.3 miliardë qytetarëve të Indisë kanë mbetur pa punë, dhe qytetet e mëdha kanë parë një eksod masiv të punëtorëve migrantë që përpiqen të shkojnë në shtëpi pa transport publik në dispozicion të tyre.

Raportet sugjerojnë se mijëra njerëz janë detyruar të ecin me qindra milje për t’u kthyer në fshatrat e tyre.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat