​Gjashtë të plagosur nga tërmeti në Iran - Bota Sot
​Gjashtë të plagosur nga tërmeti në Iran

Azia

​Gjashtë të plagosur nga tërmeti në Iran

Më: 24 maj 2020 Në ora: 17:25
Foto ilustrim

Të paktën gjashtë persona u plagosën në një tërmet me fuqi 5.2 ballë sipas shkallës së Rihterit që tronditi sot Iranin jugperëndimor, tha një zëdhënës i Kryqit të Kuq të Iranit.

Sipas shërbimeve të shpëtimit, një numër i madh i ndërtesave të banimit u dëmtuan si rezultat i tërmetit.

Tërmeti ndodhi në krahinën Kohgiluyeh dhe Boyer Ahmad në Iranin perëndimor, njoftoi Sondazhi Gjeologjik i SHBA-së.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat