Presidenti kinez thërret për gadishmëri për luftë midis pandemisë së Koronavirusit - Bota Sot
Presidenti kinez thërret për gadishmëri për luftë midis pandemisë së Koronavirusit

Azia

Presidenti kinez thërret për gadishmëri për luftë midis pandemisë së Koronavirusit

Më: 26 maj 2020 Në ora: 15:13
Foto ilustrim

Presidenti i Kinës, Xi Jingping, ka thënë të martën se Kina duhet të rrisë nivelin e gatishmërisë për luftë të armatosur dhe të përmirësojë aftësinë për të kryer misione ushtarake, pasi pandemia e koronavirusit po ka ndikim të thellë në sigurinë kombëtare, raporton televizioni shtetëror kinez.

Performansa e Kinës në luftimin e koronavirusit të ri ka treguar domosdoshmërinë e reformës ushtarake, ka thënë Xi, duke shtuar se forcat e armatosura duhet të eksplorojnë mënyra të reja të stërvitjes në mes të pandemisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat