Numër i vogël i rasteve të reja me COVID-19 në Kinë - Bota Sot
Numër i vogël i rasteve të reja me COVID-19 në Kinë

Azia

Numër i vogël i rasteve të reja me COVID-19 në Kinë

Më: 28 maj 2020 Në ora: 08:26
Foto

Kina ka publikuar bilanci9n e 24 orëve të fundit me COVID-19.

Kina njoftoi të enjten dy raste të reja të koronavirusit, të dy nga jashtë, ndërsa po lëviz për të mbyllur seancën vjetore të legjislaturës së saj ceremoniale që ishte vonuar për më shumë se dy muaj nga shpërthimi, raporton Reuters.

Asnjë vdekje e re nuk u raportua dhe vetëm 73 persona mbetën në trajtim, ndërsa 518 të tjerë mbeten nën izolim dhe vëzhgim ose të dyshuar për virusin ose testimin pozitiv pa shfaqur ndonjë simptomë.

Kina ka raportuar gjithsej 4,634 vdekje nga COVID-19 midis 82,995 rasteve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat