Kina regjistron 12 raste të reja me COVID-19 - Bota Sot
Kina regjistron 12 raste të reja me COVID-19

Azia

Kina regjistron 12 raste të reja me COVID-19

Më: 24 qershor 2020 Në ora: 08:21
Ilustrim

Kina ka publikuar raportin ditor me COVID-19.

Autoriteti shëndetësor kinez tha të mërkurën se pranoi raporte për 12 raste të reja të konfirmuara me COVID-19 të martën, nga të cilët nëntë u transmetuan brenda dhe tre u importuan, raporton Reuters.

Nga rastet e transmetuara brenda vendit, shtatë u raportuan në Pekin dhe dy në Provincën e saj fqinje Hebei, tha Komisioni Kombëtar i Shëndetit në raportin e tij të përditshëm.

Asnjë vdekje në lidhje me sëmundjen nuk u raportua të martën, sipas komisionit.

Që nga e marta, rastet e konfirmuara të përgjithshme në kontinent kishin arritur në 83.430, përfshirë 368 pacientë që ende ishin duke u trajtuar, me 12 në gjendje të rëndë, transmeton lajmi.net.

Gjithsej 78428 njerëz ishin liruar pas shërimit dhe 4,634 njerëz kishin vdekur nga sëmundja, tha komisioni.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat