Irani lëshon fletarrest ndaj Donald Trumpit, i kërkon ndihmë Interpolit - Bota Sot
Irani lëshon fletarrest ndaj Donald Trumpit, i kërkon ndihmë Interpolit

Azia

Irani lëshon fletarrest ndaj Donald Trumpit, i kërkon ndihmë Interpolit

Më: 29 qershor 2020 Në ora: 13:50
Presidenti amerikan Donald Trump

Një prokuror iranian ka bërë të ditur se shteti ka lëshuar fletarrest në Interpol ndaj presidentit të SHBA-së, Donald Trumpin, duke e akuzuar se ka gisht në vrasjen e gjeneralit iranian, Qassem Soleimani.

Prokurori në Teheran, Ali Alsasimehr ka thënë se fletarresti ndërkombëtar përfshin Trumpin dhe mbi 30 tjerë, që akuzohet se janë të përfshirë në sulmin me dron të 3 janarit, që vrau gjeneralin Soleimani, raporton Reuters.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat