Deshi ta ndalë bashkëshortin që të martohet me tjetrën, gruaja nga India tërhiqet zvarrë dhe ia shkul flokët partneri

Azia

Deshi ta ndalë bashkëshortin që të martohet me tjetrën, gruaja nga India tërhiqet zvarrë dhe ia shkul flokët partneri

Më: 30 qershor 2020 Në ora: 15:07
Foto Ilustrim

Një video amatore e filmuar me telefon të mençur në veri të Indisë, shfaq momentin kur një grua tërhiqet zvarrë nga një burrë i cili ia shkul flokët rrugëve të fshatit ku jeton.

Burri që besohet se e bën këtë gjë është bashkëshorti i viktimës, e cila ishte munduar ta ndalojë atë që të martohet me një grua tjetër në Bihar,.

Videoja e incidentit është filmuar në Hussaina Khurd, fshat ky në Vaishali. Në fillim gruaja shihet në tokë derisa burri ia shkul flokët dhe e detyron të ngritet në këmbë.

Është interesant se si shumë persona tjerë që ishin afër nuk ndërhyjnë për ta parandaluar këtë dhunë, përkundrazi i ndjekin nga pas sikur te ishte lojë.

Mediat lokale raportojnë se viktima kishte shkuar në fshat, pasi ishte informuar që bashkëshorti i saj planifikonte të martohej me një grua tjetër gjatë 25 qershorit.

Situata u tensionua edhe më shumë kur viktima bërtiti para masës, duke thënë se bashkëshorti i saj është martuar tashmë njëherë e kur gruaja e dytë e kuptoi këtë e anuloi dasmën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat