​Irani arreston dy shtetas suedezë për trafik droge - Bota Sot
​Irani arreston dy shtetas suedezë për trafik droge

Azia

​Irani arreston dy shtetas suedezë për trafik droge

Më: 1 korrik 2020 Në ora: 16:41
Ilustrim

Autoritetet iraniane arrestuan dy shtetas suedezë në aksionin e thyerjes së rrjetit të trafikut ndërkombëtar të drogës, gjatë së cilës u kap një sasi e madhe e lëndëve narkotike sintetike, njoftoi agjencia e lajmeve gjysmë zyrtare Tansim, njofton Reuters.

Tansim deklaroi se policia iraniane arrestoi disa anëtarë të rrjetit ndërkombëtar për trafik droge, si dhe se dy shtetas suedezë janë në mesin e tyre.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat