Majmunët terrorizojnë banorët e Indonezisë

Azia

Majmunët terrorizojnë banorët e Indonezisë

Më: 8 korrik 2020 Në ora: 14:54
Foto Ilustrim

Dhjetëra majmunë të egër po terrorizojnë fshatarët në Indonezi, pasi u detyruan nga banorët të largoheshin nga habitati i tyre natyral, në mënyrë që të ndërtohej një hotel.

Majmunët kanë lënë vendbanimet e tyre dhe kanë filluar të dhunojnë banorët në Lembang, në ishullin e Javas.

Banorët tregojnë se majmunët u vjedhin ushqimet, rrobat dhe dëmtojnë shtëpitë e tyre.

Filmimi tregon skenën brutale të terrorizimit të tyre nga majmunët e egër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat