Indi, për katër ditë janë regjistruar 100.000 të infektuar me Kovid-19 - Bota Sot
Indi, për katër ditë janë regjistruar 100.000 të infektuar me Kovid-19

Azia

Indi, për katër ditë janë regjistruar 100.000 të infektuar me Kovid-19

Më: 14 korrik 2020 Në ora: 13:11
India

Në Indi në katër ditët e fundit janë regjistruar më shumë se 100.000 njerëz të infektuar me koronavirus, kumtoi Ministria e Shëndetësisë e vendit.

Në 24 orët e fundit, në vend janë regjistruar 28.498 raste të reja, si dhe 553 vdekje.

Që nga fillimi i pandemisë, në Indi ka pasur 906.752 të infektuar, 23.727 njerëz kanë vdekur, ndërsa 571.000 janë shëruar.

Në vend deri më tani janë kryer më shumë se 12 milionë teste.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat