Biznesmeni indian e kthen zyrën e tij në repart të koronavirusit

Azia

Biznesmeni indian e kthen zyrën e tij në repart të koronavirusit

Më: 29 korrik 2020 Në ora: 11:58
Foto

Një biznesmen indian që u shërua nga koronavirusi ka shndërruar zyrën e tij në një strukturë prej 85 shtretërve për të siguruar trajtim falas për të varfërit, shkruan France24.

Epidemia e koronavirusit është ende e egër në vendin e dytë më të populluar në botë, me numrin e infeksioneve që kaluan 1.5 milion të mërkurën, dhe pothuajse 35,000 vdekje.

Me spitalet publike që po përpiqeshin të përballonin, Kadar Shaikh kaloi 20 ditë në një klinikë private muajin e kaluar në qytetin perëndimor të Suratit - dhe u tmerrua nga projekt-ligji.

"Kostoja e trajtimit në një spital privat ishte e madhe. Si mund të përballojnë njerëzit e varfër një trajtim të tillë?" i tha AFP-së zhvilluesi i pasurisë Shaikh.

"Kështu që vendosa të bëj diçka dhe të kontribuoj në luftën kundër virusit vdekjeprurës."

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat