Kina regjistron 105 raste të reja me COVID-19

Azia

Kina regjistron 105 raste të reja me COVID-19

Më: 30 korrik 2020 Në ora: 08:12
Foto ilustrim

Kina ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit me COVID-19.

Kina raportoi 105 raste të reja të koronavirusit në kontinent për 29 korrik, nga 101 raste një ditë më parë, tha të enjten komisioni shëndetësor, raporton Reuters.

Nga infeksionet e reja, 96 ishin në rajonin shumë perëndimor të Xinjiang, pesë ishin në provincën verilindore të Liaoning, një ishte në Pekin, dhe tre ishin raste të importuara, sipas një deklarate të Komisionit Kombëtar të Shëndetit.

Kina raportoi gjithashtu 21 pacientë të rinj asimptomatikë, nga 27 në ditë një ditë më parë.

Që nga e mërkura, Kina kontinentale kishte konfirmuar 84.165 raste të koronavirusit, tha autoriteti shëndetësor.

Numri i vdekjeve COVID-19 mbeti në 4634.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat