Macron: Franca i ka nisur ndihmat për në Liban - Bota Sot
Macron: Franca i ka nisur ndihmat për në Liban

Azia

Macron: Franca i ka nisur ndihmat për në Liban

Më: 4 gusht 2020 Në ora: 22:28
Macron

Franca është në proces e sipër të dërgimit të ndihmave në Liban, pas shpërthimit masiv sot në portin e Bejrutit, njoftoi presidenti francez Emmanuel Macron.

“Franca është krah për krah me Libanin. Gjithmonë”, shkoi në Twitter Macron.

“Ndihma dhe burimet franceze janë aktualisht rrugës për atje”, shtoi ai.

Zyra e Macron-it njoftoi se ai ka telefonuar, gjithashtu, presidentin libanez Michel Aoun për t’i shprehur mbështetjen e Francës për popullin libanez.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat