Shpërthimi në Beirut, ka viktima edhe të shteteve të tjera - Bota Sot
Shpërthimi në Beirut, ka viktima edhe të shteteve të tjera

Azia

Shpërthimi në Beirut, ka viktima edhe të shteteve të tjera

Më: 5 gusht 2020 Në ora: 06:24
Shpërthimi në Bejrut

Nga shpërthimi i fuqishëm dje nuk mbetën të vdekur vetëm libanezët.

Kryeministri Australian Scott Morrison tha se të paktën një australian është vrarë në shpërthimin e Bejrutit dhe ndërtesa e Ambasadës Australiane është “komprometuar ndjeshëm”.

Morrison gjithashtu shkroi edhe në Twitter për të shprehur mbështetjen e tij për njerëzit e Libanit.

Ndërkaq, përkrahje dhe ndihmë i ofruan edhe shtetet tjera.

Kancelarja gjermane Angela Merkel tha se qeveria e saj është “shkatërruar nga raportet dhe imazhet” që vijnë nga Libani.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat