Pamjet apokaliptike të Beirutit pas shpërthimit të madh

Azia

Pamjet apokaliptike të Beirutit pas shpërthimit të madh

Më: 5 gusht 2020 Në ora: 07:10
Shpërthimi në Bejrut

Një shpërthim i fuqishëm ka shkundur Beirutin e Libanit dje pasdite duke shkaktuar rreth 78 vdekje dhe mbi 4 mijë të plagosur.

Kjo fatkeqësi e libanezeve dyshohet që erdhi nga shpërthimi i disa rezervave me kimikate të rrezikshme në një port të Beirutit.

Pamjet që vijnë nga atje janë të tmerrshme dhe të dhimbshme, po ashtu të rënda për njerëzit e ndjeshëm.

Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat