Tmerr dhe frikë, del video e re ku janë kapur dy shpërthimet e fuqishme në Bejrut

Azia

Tmerr dhe frikë, del video e re ku janë kapur dy shpërthimet e fuqishme në Bejrut

Më: 5 gusht 2020 Në ora: 17:01
Pamje e shkeputur nga video

Dy shpërthime të fuqishme shkaku i së cilave ende nuk dihet kanë goditur mbrëmë kryeqytetin e Libanit, Bejrutin.

Nga këto dy shpërthime të fuqishme, të cilat patën fuqinë e një tërmeti 3.3 shkallësh kanë mbetur të vdekur 78 persona dhe mbi 2500 të tjerë janë plagosur.

Shpërthimet e djeshme janë krahasuar me ato në Hiroshima dhe Nagasaki, derisa pamjet nga Bejruti janë apokaliptike.

Momenti i shpërthimit është kapur nga disa kënde të ndryshme, por një video e paparë deri më tani po çarkullon këto momente në Twitter.

Në këtë video shihet momenti i dy shpërthimeve të njëpasnjëshme që goditën dje Bejrutin. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat