Hong Kong: 7 të vdekur në një zjarr, në mesin e tyre ka edhe fëmijë

Azia

Hong Kong: 7 të vdekur në një zjarr, në mesin e tyre ka edhe fëmijë

Më: 16 nëntor 2020 Në ora: 16:15
Ilustrim

Autoritetet në Hong Kong thanë që të paktën shtatë njerëz kanë vdekur dhe 11 të tjerë u plagosën në një zjarr në një ndërtesë apartamentesh që ka shumë të ngjarë të shpërthente në një tubim të njerëzve nga komuniteti nepalez.

Zjarri shpërtheu natën e kaluar në pjesën e zakonshme të jetesës së Kovlun, plot me ndërtesa të vjetra banimi, dyqane dhe kompani, raporton AP.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat