Një rekord i ri i zi i epidemisë në Iran

Azia

Një rekord i ri i zi i epidemisë në Iran

Më: 18 nëntor 2020 Në ora: 12:39
Ilustrim

Në 24 orët e fundit, COVID-19 u konfirmua në 13,241 njerëz në Iran, i cili vendosi një rekord të ri infeksionesh brenda një dite.

Përfaqësuesja e Ministrisë së Shëndetësisë, Sima Sadat Larry, deklaroi sot se që nga fillimi i epidemisë në Iran, COVID-19 është konfirmuar në 801.893 njerëz dhe se numri i vdekjeve është rritur me 480 në 24 orët e fundit, gjithsej 42.941.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat