Japoni, me frymë mban kanaqe në trup

Azia

Japoni, me frymë mban kanaqe në trup

Më: 25 nëntor 2020 Në ora: 14:31
Foto Ilustrim

Japonezi, Suniçi Kano shënoi rekordin e vendosjes së më shumë kanaçeve në trup, përmes frymëmarrjes. Përmes një teknike të veçantë të frymëmarrjes, Kano arriti t’i vendosë në trupin e tij plotë 20 kanaçe pijesh dhe kështu hyri për herë të dytë në librin e rekordeve botërore Guines.

Ai përdor një teknikë të veçantë të kontrollimit të frymëmarrjes dhe lëvizjeve të trupit për të cilën nevojitet shumë durim dhe disiplinë. Rekordin e parë të pazakontë, Kano e kishte shënuar vitin e kaluar duke vendosur në kokë 10 kanaçe pijesh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat