Shpërthim zjarri në një spital Covid në Indi, vdesin 13 pacientë

Azia

Shpërthim zjarri në një spital Covid në Indi, vdesin 13 pacientë

Më: 23 prill 2021 Në ora: 08:10
Ilustrim

Të paktën 13 pacientë, kanë humbur jetën për shkak të një zjarri i cili ka shpërthyer në një spital Covid në Indinë Perëndimore.

Bëhet me dije se zjarri fillimisht shpërtheu në katin e dytë të spitalit.

Ndërkohë disa nga pacientë të cilët kishin nevojë për oksigjen janë transferuar në dy spitale të ndodhura pranë, shkruajnë mediat e huaja.

Ende nuk dihet shkaqet e zjarrit, ndërsa zjarrfikësit mbërritën në vendngjarje për të bërë të mundur shuarjen e flakëve dhe shpëtimin e sa më shumë pacientëve të bllokuar nga tymi.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat