Përmbytjet shkaktojnë 8 të vdekur në Indonezi, evakuohen mijëra persona

Azia

Përmbytjet shkaktojnë 8 të vdekur në Indonezi, evakuohen mijëra persona

Më: 10 janar 2022 Në ora: 16:36
Përmbytje në Indoenzi

Si pasojë e përmbytjeve në rajonin Papua të Indonezisë kanë humbur jetën 8 persona.

Sipas lajmit në shtypin e vendit, 8 persona kanë humbur jetën dhe 7 mijë njerëz janë evakuuar si pasojë e përmbytjeve të shkaktuara nga shirat intensivë që kanë qenë efektiv në Jayapura.

Ndër të tjera theksohet se të paktën 11 shtëpi kanë mbetur nën ujë.

Në përmbytjet e ndodhura një javë më parë në Ishullin Sumatra humbën jetën 2 persona dhe u evakuuan 24 mijë të tjerë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat