Sulme vetëvrasëse në Afganistan, 74 të vrarë - Bota Sot
Sulme vetëvrasëse në Afganistan, 74 të vrarë

Azia

Sulme vetëvrasëse në Afganistan, 74 të vrarë

Më: 17 tetor 2017 Në ora: 18:41
Ilustrim

Një varg sulmesh vetëvrasëse janë kryer sot në Afganistan, ku kanë humbur jetën së paku 74 persona.

Sulmet e organizuara nga talebanët janë kryer ndaj objekteve qeveritare dhe stacioneve të policisë, në lindje dhe perëndim të Afganistanit.

Siç njoftoi Ministria e Brendshme, këto janë sulmet më gjakderdhëse të kryera gjatë këtij viti.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test