Në një sulm vetëvrasës, 17 të vdekur dhe 28 të plagosur - Bota Sot
Në një sulm vetëvrasës, 17 të vdekur dhe 28 të plagosur

Azia

Në një sulm vetëvrasës, 17 të vdekur dhe 28 të plagosur

Më: 28 nëntor 2017 Në ora: 08:33
Bagdadi

Së paku 17 persona kanë vdekur ndërsa 28 janë plagosur në një sulm vetëvrasës në Nahravan, në juglindje të Bagdadit, bëjnë të ditur mediat irakiane.

Ministria e Punëve të Brendshme të Irakut bën të ditur se dy sulmues kanë vrarë disa civilë në Nahravan para se ta hedhin veten në erë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera