Papa bënë thirrje që të shmanget dhuna në Mianmar - Bota Sot
Papa bënë thirrje që të shmanget dhuna në Mianmar

Azia

E mërkurë, 24 tetor 2018

Papa bënë thirrje që të shmanget dhuna në Mianmar

Më: 28 nëntor 2017 Në ora: 19:14
Papa Françesku dhe Aung San Suu Kyi

Papa Françesku sot i thirri Mianmarit që të respektojë të gjitha grupeve etnike, por nuk ka përmendur në mënyrë specifike komunitetin mysliman që është duke u përballur me vrasje dhe dëbim nga Arakani.

Grupet e të drejtave të njeriut kanë kërkuar vazhdimisht që të tregohet mbështetje për komunitetin mysliman në këtë shtet, pasi ushtria po përdor dhunën, vrasjet dhe dëbimin ndaj këtij komuniteti.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test