Koreja e Veriut lanson një raketë balistike - Bota Sot
Koreja e Veriut lanson një raketë balistike

Azia

E martë, 13 nëntor 2018

Koreja e Veriut lanson një raketë balistike

Më: 28 nëntor 2017 Në ora: 20:16
Pyongyang

Koreja e Veriut sonte ka lansuar një raketë balistike, të paidentifikuar, nga provinca jugore e Pyongyang, njoftoi Komanda e forcave të përbashkëta të Koresë së Jugut.

Siç pohohet, raketa ka rënë në lindje dhe Koreja e Jugut së bashku ushtrinë amerikane po analizojnë incidentin e fundit, raporton Jonhap.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test