25 të vdekur nga cikloni Cempaka - Bota Sot
25 të vdekur nga cikloni Cempaka

Azia

E mërkurë, 17 tetor 2018

25 të vdekur nga cikloni Cempaka

Më: 2 dhjetor 2017 Në ora: 19:06
ilustrim

Përmbytjet dhe rrëshqitja e tokës, të shkaktuara nga cikloni tropikal Cempaka në ishullin indonezian të Javës, ka shkaktuar 25 të vdekur, njoftoi sot agjencia përgjegjëse për menaxhimin e katastrofave.

Cikloni Cempaka pothuajse rrënoi disktriktin e Pacitanit në provincën e Javës Lindore, duke lënë pas më shumë se 1700 shtëpi të shkatërruara dhe duke provokuar edhe shpërnguljen e më shumë se 2000 personave.

“Përmbytjet vazhdojnë ende, ndërkohë që ekipet e shpëtimit po u vijnë në ndihmë banorëve”, njoftoi agjencia.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test