Ky është momenti i vrasjes së presidentit të Jemenit - Bota Sot
Ky është momenti i vrasjes së presidentit të Jemenit

Azia

E enjte, 15 nëntor 2018

Ky është momenti i vrasjes së presidentit të Jemenit

Më: 4 dhjetor 2017 Në ora: 19:12
Ali Abdullah Saleh

Militantët e Lëvizjes Husi kanë ndaluar autokolonën e ish-presidentit Saleh 40 kilometra në jug të Sanas derisa po shkonte në Sanhan.

Më pas, Saleh është dërguar në një vend të panjohur dhe është ekzekutuar me plumb në kokë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test