Këta do të jenë viktimat e parë në rast të një lufte SHBA-Kore, e thotë Lavrov - Bota Sot
Këta do të jenë viktimat e parë në rast të një lufte SHBA-Kore, e thotë Lavrov

Azia

E hënë, 15 tetor 2018

Këta do të jenë viktimat e parë në rast të një lufte SHBA-Kore, e thotë Lavrov

Më: 5 dhjetor 2017 Në ora: 11:38
Sergei Lavrov

Ministri i Jashtëm rus ka ndarë pikëpamjen e tij mbi arsyet e mundshme për nisjen e fundit të raketave të Koresë së Veriut dhe ka komentuar situatën në gadishullin korean.

Rusia dënon veprimet provokative të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në lidhje me Korenë e Veriut, si dhe përpjekjet e Uashingtonit për të përfshirë Tokion dhe Seulin në këto provokime, tha Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov duke shtuar se Japonia dhe Korea e Jugut “do të bëhen viktimat e para në rastin e shpërthimit të luftës në gadishullin korean”.

Sipas ministrit, Pheniani ka refuzuar të lëshojë raketa për më shumë se dy muaj përpara nisjes së fundit të mërkurën, raporton “Sputnik International”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test