Kryeministri izraelit: Historike, njohja e Jerusalemit - Bota Sot
Kryeministri izraelit: Historike, njohja e Jerusalemit

Azia

E mërkurë, 24 tetor 2018

Kryeministri izraelit: Historike, njohja e Jerusalemit

Më: 6 dhjetor 2017 Në ora: 19:42
Benjamin Netanyahu

Pas vendimit të Trump se SHBA-të e njohin Jerusalemin si Kryeqytet të Izraelit, reagim të menjëhershëm pati Kryeministri i këtij shteti Benjamin Netanyahu.

Në një deklarim të tij, ai e ka quajtur ditën e mërkurë historike si dhe vendimin e presidentit amerikan e sheh si hap të rëndësishëm për paqe në mes të dyja vendeve.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test