Hezbollah mbështet intifadën e re - Bota Sot
Hezbollah mbështet intifadën e re

Azia

E diel, 21 tetor 2018

Hezbollah mbështet intifadën e re

Më: 7 dhjetor 2017 Në ora: 18:55
Sayyed Hasan Nasrallah

Grupi palestinez Hezbollah sot njoftoi se mbështet intifadën e re, përkatësisht rebelimin palestinez kundër Izraelit.

“Mbështetim thirrjen për intifadë të re dhe forcimin e rezistencës kundër Izraelit, që është përgjigjja më e madhe dhe më kryesore ndaj vendimit të Amerikës”, porositi lideri i Hezbollahut, Sayyed Hasan Nasrallah, duke iu referuar vendimit amerikan për njohjen e Jerusalemit për kryeqytet të Izraelit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test