Pekini: India shkel sovranitetin territorial të Kinës - Bota Sot
Pekini: India shkel sovranitetin territorial të Kinës

Azia

E hënë, 15 tetor 2018

Pekini: India shkel sovranitetin territorial të Kinës

Më: 7 dhjetor 2017 Në ora: 19:41
Ilustrim

Kina ka njoftuar se një dron indian “ka shkelur hapësirën ajrore të Kinës dhe i cili është rrëzuar në territorin e saj”, raporton BBC.

Zyrtarët kinezë kanë njoftuar se incidenti ka ndodhur "kohët e fundit", pa precizuar kohën, por vlerësuan se “India shkeli sovranitetin territorial të Kinës".

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test