Dy raketa godasin territorin izraelit - Bota Sot
Dy raketa godasin territorin izraelit

Azia

E martë, 20 nëntor 2018

Dy raketa godasin territorin izraelit

Më: 7 dhjetor 2017 Në ora: 20:48
Ilustrim

Dy raketa u lansuan sot në drejtim të Izraelit nga Rripi i Gazës dhe ranë brenda territorit të Pajas, njoftojnë mediat izraelite.

“Zhurma e sirenave, duke paralajmëruar raketat, u dëgjua në qytetin jugor izraelit Askelon dhe vendbanimet izraelite në veri të enklavës bregdetare”, shkruan gazeta izraelite "Haarec".

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test