Përleshje në Bregun Perëndimor, protesta në vendet islamike - Bota Sot
Përleshje në Bregun Perëndimor, protesta në vendet islamike

Azia

E mërkurë, 17 tetor 2018

Përleshje në Bregun Perëndimor, protesta në vendet islamike

Më: 8 dhjetor 2017 Në ora: 13:50
Protesta

Forcat e sigurimit palestinez dhe izraelit janë përleshur sot në Bregun Perëndimor, ndërsa në vendet islamike u protestua ndaj vendimit të presidentit të SHBA-së Donald Trump për të njohur Jerusalemin si një kryeqytet të Izraelit.

Pas namazit në mesditë qindra demonstrues në Hebron, Betlehem dhe Ramali, goditën me gurë forcat izraelite, të cilat u përgjigjen me gaz lotsjellës dhe plumba gome.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test