Kurdët thonë se Turqia do të merr “përgjigje të përshtatshme" - Bota Sot
Kurdët thonë se Turqia do të merr “përgjigje të përshtatshme"

Azia

E enjte, 15 nëntor 2018

Kurdët thonë se Turqia do të merr “përgjigje të përshtatshme"

Më: 26 janar 2018 Në ora: 20:54
Siri

Forcat Demokratike të Sirisë, që gëzojnë mbështetjen e SHBA-ve, thanë se Turqia do të merr "një përgjigje të përshtatshme", nëse vazhdon kërcënimin dhe shtrirjen e sulmeve ndaj pozicioneve të milicisë kurde në Siri.

Turqia ka filluar një javë më parë sulmin ajror dhe tokësor kundër enklavave kurde në Siri, të cilat i she si rrezik për Turqinë, pasi trupat e armatosura kurde që kanë luftuar kundër Shtetit Islamik, i trajton si organizatë terroriste.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test